Partnerzy

Partnerzy PSGiU

Projekt edukacyjny Fundacji Avalon, poświęcony seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową. W ramach Projektu Sekson edukujemy, przeciwdziałamy dyskryminacji i wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami z dyskusji o seksualności i rodzicielstwie. Dążymy do tego, aby postulat „seksualność jest częścią nas wszystkich – niezależnie od płci i stopnia sprawności” stał się rzeczywistością. Prowadzimy badania, organizujemy coroczną Konferencję Sekson, prowadzimy kampanie społeczne i badania, tworzymy Mapę Dostępności i dzielimy się rzetelną wiedzą z zakresu równościowej edukacji seksualnej. Realnie wpływamy na sposób postrzegania osób z niepełnosprawnością. Celem Projektu jest obalanie stereotypów i zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością ruchową w kontekście życia intymnego, a także zwiększanie świadomości społecznej w zakresie potrzeb i barier, z jakimi osoby z niepełnosprawnościami spotykają się na co dzień. Działamy na rzecz zwiększenia dostępności w zakresie usług medycznych na zasadzie równych szans i możliwości. Dążymy do tego, by osoby z niepełnosprawnością ruchową były postrzegane i czuły się jako osoby autonomiczne, niezależne, traktowane równościowo.
Firma HMS (część międzynarodowej grupy SAESCO) od ponad dwudziestu lat dostarcza wysokiej jakości sprzęt medyczny jednorazowego i wielorazowego użytku. Jesteśmy znani jako dostawca innowacyjnych produktów i metod terapeutycznych. Jako autoryzowany dystrybutor austriackiej firmy AMI dostarczamy zaawansowane wyroby medyczne w takich dziedzinach jak: uroginekologia, urologia, koloproktologia czy bariatria.
HMS to zespół doświadczonych, certyfikowanych, szkolonych przez producentów doradców, handlowców i serwisantów. Zapraszamy do współpracy. 
TAMPONY URITAM
To tampony na schorzenia ginekologiczne. Mogą być stosowane profilaktycznie / zapobiegawczo chroniąc dno miednicy,
jak również w przypadku nietrzymania moczu lub w przypadku dolegliwości wywołanych opuszczaniem narządów rodnych.
Dzięki naszym tamponom Uritam znacznie podniesiesz swój komfort życia i unikniesz nieprzyjemnych czy wstydliwych sytuacji.
Bez interwencji chirurgicznej odzyskasz pewność siebie oraz skutecznie powstrzymasz problem wypadania – obniżania narządu rodnego czy nietrzymanie moczu WNM.
W Polsce jest prawie 5 mln kobiet, które zmagają się z wymienionymi dysfunkcjami. Dzięki tamponom URITAM wiele z nich z powodzeniem wróciło do aktywnych zajęć, pracy i życia towarzyskiego.
Gabinet Promocji Zdrowia i Fizjoterapii “Licencja na Zdrowie” powstał z połączenia pasji i fascynacji ruchem, wiedzą medyczną oraz zdrowiem człowieka. Celem było stworzenie miejsca, gdzie w przyjaznej atmosferze i z wykorzystaniem nowoczesnych technik fizjoterapeutycznych pacjent uzyska fachową pomoc, terapię oraz uzyska odpowiedź na wiele nurtujących go pytań. Gabinet zapewnia kompleksową opiekę terapeutyczną z zakresu szeroko pojętej fizjoterapii uroginekologicznej: w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniach narządów miednicy mniejszej oraz w pediatrii: diagnostyka noworodków i niemowląt oraz ocena zaburzeń rozwoju psychomotorycznego w pierwszym roku życia dziecka. Licencja na Zdrowie to również szeroko pojęte programy szkoleniowe stacjonarne oraz onlinowe dedykowane zawodom medycznym: lekarzom, fizjoterapeutom, położnym, osteopatom, trenerom personalnym.
mc2courses to projekt, który powstał z połączenia pasji, wiedzy oraz zaangażowania ludzi związanych z szeroko pojętą branżą medyczną, szkoleniową i edukacyjną. Na początku pojawił się blog LICENCJA NA ZDROWIE. Następnie LICENCJA NA ZDROWIE Gabinet Promocji Zdrowia i Fizjoterapii, który stopniowo zaczął poza usługami rehabilitacyjnymi rozwijać swoją działalność edukacyjną i szkoleniową. W końcu pojawiły się projekty o zasięgu ogólnopolskim, szkolenia dla fizjoterapeutów we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu oraz w Gdańsku. Pojawiły się również oferty prowadzenia szkoleń z zagranicy. Od początku działalności mc2courses towarzyszyła nam świadomość konieczności stałego kształcenia się, rozwijania oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych, tak by być kompetentnym w swoim zawodzie oraz poszukiwanym na rynku pracy. Naszą ofertę szkoleniową kierujemy m.in. do fizjoterapeutów, osteopatów, terapeutów manulanych, logopedów, psychologów, lekarzy i wielu innych specjalizacji medycznych i okołomedycznych.
dr Joanna Kmieć-Nowakowska

mgr Wychowania Fizycznego, mgr Fizjoterapii, dr n.med. i n.o zdrowiu AWF Wrocław, instruktorka fitness, trenerka personalna. Właścicielka Circa Feminae – terapia dla kobiet. Autorka tekstów, które na przełomie 2017-2019 roku ukazały się na łamach Praktycznej fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 12 lat pracuje z kobietami w ciąży i po porodzie. W 2017 roku współtworzyła szkołę rodzenia. Organizuje cykliczne warsztaty dotyczące rozejścia mięśnia prostego brzucha, bezpiecznej aktywności w połogu oraz nietrzymania moczu. W 2016 roku prezenterka na Międzynarodowej Konwencji Fitness Eu4ya. Inicjatorka ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dla kobiet, która w 2020 roku miała swoją 2 edycję i zgromadziła ponad 130 fizjoterapeutek uroginekologicznych. W chwili obecnej większość czasu spędza na siłowni, prowadząc treningi personalne dedykowane przyszłym mamom oraz w gabinecie, pracując głównie z kobietami w ciąży i po porodzie. W trakcie fizjoterapii wykorzystuje sprzęt USG do oceny szerokości rozejścia kresy białej oraz nauki prawidłowej aktywacji mięśni brzucha i dna miednicy. Członek zarządku Polskiego Stowarzyszenia Ginekologii i Urologinekologii http://www.psgiu.pl
Bożena Pawłowska od ponad 8 lat pracuje jako dietetyk. Specjalizuje się w dietoterapii chorób przewodu pokarmowego (zaburzenia trawienia, IBS, SIBO, WZJG, choroba Leśniowskiego-Crohna, zgaga, refluks, dysbioza), zaburzeń metabolicznych (insulinooporność, cukrzyca typu II, otyłość, hipercholesterolemia, hiperurykemia), niedoczynności tarczycy, Hashimoto, zaburzeń hormonalnych i autoimmunologicznych (PCOS, endometrioza). Wspiera również w dietotrapii: w zaburzeniach płodności męskiej i kobiecej, po operacjach bariatrycznych oraz onkologicznych oraz wspiera żywieniowo kobiety na każdym etapie ciąży oraz podczas laktacji.


Praska Akademia Zdrowia jest częścią Praskiej Kliniki Zdrowia prozdrowotnego projektu 
zrealizowanego przez interdyscyplinarny zespół specjalistów : osteopatów i fizjoterapeutów, 
położnej, psycholożki i dietetyczki. Działamy jako zespół od czerwca 2018 roku i skutecznie 
pomogliśmy już ponad 5000 dużym i małym pacjentom. Pomysł wziął się ze wspólnej pasji do 
odnajdywania w ludziach zdrowia w oparciu o uporządkowaną wiedzę, doświadczenie zawodowe i stałe podnoszenie kwalifikacji. Większość z nas to dydaktycy i szkoleniowcy, stąd pomysł, by dzielić 
się swoim doświadczeniem z innymi specjalistami, którzy już wybrali odpowiedni dla siebie kierunek  oraz z tymi, którzy jeszcze szukają. Tematy związane z opieką okołoporodową, uroginekologią, dysfunkcjami w obrębie struktur dna miednicy u kobiet i mężczyzn są nam szczególnie bliskie, bo to jeden z głównych obszarów naszych działań. Niezwykle cieszą nas sukcesy uczestników naszych szkoleń, zwłaszcza, że niektórzy z nich poszli w nasze ślady, dzięki, że obdarzyliście nas zaufaniem.