Sympatycy PSGiU
 • Mgr Iwona Larish

Absolwentka fizjoterapii na krakowskiej AWF. Przez ponad 10 lat pracowała w Poradni Obrzęku Limfatycznego w Krakowie. Od 8 lat pracuje w Niemczech, w Badenii- Wirtembergii, w Physiotherapie Praxis oraz Klinice w Nurtingen. Certyfikowana terapeutka limfatyczna wg. koncepcji dr Asdonk oraz dr Foldi Terapeutka terapii manualnej szkoły niemieckiej Maitland oraz Mulligan.
 • Dr Tomasz Włodarczyk

Ginekolog i lekarz medycyny estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach na styku ginekologii i medycyny estetycznej. Absolwent Wydziału Wojskowo- Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, a także Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej.
 • Dr n.med. Ewa Baszak- Radomańska

Specjalistka ginekologii, położnictwa i seksuologii. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu patologii sromu, wulwodynii, dyspareunii oraz leczeniu bólu przewlekłego w ginekologii. Zajmuje się również ginekologią dziecięcą Prezes TERPA Sp z o. o. w której utworzyła ośrodek diagnostyki i leczenia pacjentek z wulwodynią. Autorka i współautorka wielu publikacji, wykładów oraz warsztatów medycznych. Autorka książki „Seks w stałym związku”.
 • Mgr Marta Jaskierny

Fizjoterapeutka, fizjoterapeutka uroginekologiczna, szkoleniowiec. Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AWF w Krakowie. Na co dzień pracuje z pacjentami neurologicznymi wg. Koncepcji Bobath oraz kobietami z dolegliwościami z obszaru uroginekologii. Pasjonatka życia, przyjaciółka kobiet, dobra i kreatywna „dusza”.
 • Mgr Sylwia Wierzbicka

Seksuolożka, psycholożka i terapeutka par Absolwentka Akademii Pedagogiki. Specjalnej w Warszawie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Obecnie prowadzi prywatny gabinet psychologiczno-seksuologiczny, współpracuje z Kliniką Menvita (Klinika Andrologii i Zdrowia Seksualnego) oraz jest częścią zespołu Projektu Sekson dotyczącego seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową.
 • Mgr Patrycja Marszalec

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Magister dietetyki klinicznej oraz specjalistka dietetyki w obszarze zaburzeń hormonalnych. Szczególnie interesuje się dietoterapią w Endometriozie oraz Niepłodności. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Jest autorką e-booka pt. ENDO e-BOOK skierowanego do kobiet chorujących na Endometriozę oraz autorką e-booka pt. Kompendium w niepłodności kobiet i mężczyzn, w których opisuje wpływ diety i stylu życia na Endometriozę oraz płodność.
 • Dr n. o zdrowiu Marta Wawrzynów

Wykładowczyni akademicka i szkoleniowiec, jest również dyplomowaną konsultantką laktacyjną, logopedką i pedagożką wczesnej interwencji, neurologopedką, terapeutką Integracji Sensorycznej, NDT-Bobath Baby, Prechtl’a, TCK, Padovan (II), MYO, kinesiotapingu, MFS, instruktorką masażu Shantala i m. Butejko, dietetyczką. Specjalizuje się w pracy klinicznej z noworodkami i niemowlętami, z rodzinami w okresie laktacji oraz rozszerzania diety. Pasjonatka nauki (zaangażowana w liczne projekty badawcze), fizjologii człowieka, autorka publikacji naukowych.
 • Dr hab. n.med. Jacek Kociszewski

Pracuje w klinice Evangelisches Krankenhaus Hagen Haspe, od 2003 jako profesor ginekologii, a od 2018 również uroginekologii. Swoją przygodę z medycyną ginekologiczną rozpoczął od studiów na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, a kontynuował podczas licznych rezydencji, staży oraz praktyk zarówno w Polsce, jak i w Niemczech Od 2006 aktywnie szkoli lekarzy i terapeutów manualnych z zakresu ginekologii i uroginekologii. Specjalizuje się w USG dna miednicy, endoskopowym leczeniu wypadania narządów miednicy oraz terapii i diagnostyce nietrzymania moczu. Opatentował dwa narzędzia pomagające w terapii uroginekologicznej: PexieFix oraz SensiTVT. W latach 2018, 2019 i 2020 został ujęty na liście najlepszych lekarzy w Niemczech według magazynu FOCUS Health.
 • Dr Maciej Duczyński

Fizjoterapeuta i osteopata o holistycznym podejściu do zdrowia. Skupia się na identyfikacji przyczyn dolegliwości i działaniu na źródło problemu, angażując się zarówno w terapię na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Specjalizuje się w leczeniu problemów układu pokarmowego, autoimmunologicznych i psychosomatycznych. Praktykę opiera na neurologii funkcjonalnej, osteopatii oraz elektrostymulacji nerwu błędnego. (Prywatnie szczęśliwy mąż, fan kawy, sportów siłowych i jogi, opiekun dwóch kotów.)
 • Dr n. med. Małgorzata Jachacz- Łopata

Absolwentka Śląskiego UM w Katowicach. Fizjoterapeutka uroginekologiczna, nauczycielka jogi, szkoląca się w nurcie terapii traumy poprzez ciało Somatic Experiencing, od wielu lat pracująca z pacjentkami ze złożonymi problemami psychosomatycznymi i po doświadczeniach przemocy. Edukatorka i prelegentka na konferencjach dotyczących zdrowia kobiety. Współautorka koncepcji Pelvic Floor Safe oraz projektu Femm Medica. Prowadzi szkolenia z zakresu uroginekologii, DRA i blizny.
 • Dr n. med. Daniela Milka

Absolwentka Śląskiego UM w Katowicach, obecnie wykładowca. Fizjoterapeutka i osteopatka. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentkami uroginekologicznymi oraz pacjentami z problemami pochodzenia psychosomatycznego. Z pasją wspiera swoich pacjentów terapią, jak również pokazuje im możliwości lepszego i zdrowszego stylu życia. Wierzy, że równowaga w każdym aspekcie życia, jest podstawą zachowania zdrowia na długie lata. Współautorka projektu Femm Medica, prowadzi szkolenia z zakresu uroginekologii, DRA i blizny.
 • Mgr Katarzyna Kopecka

Założycielka Studia Femiplace i pierwszej w Polsce specjalistycznej Szkoły Cesarskiego Rodzenia (obecnie w formie on-line). Od 22 lat zmienia sylwetki kobiet i pracuje nad poprawą ich stanu zdrowia fizycznego, psychicznego i intymnego. Wiele lat doświadczenia uczyniły z niej wszechstronnego i wybitnego specjalistę. Jest Trenerem Personalnym, Trenerem Medycznym, Ekspertem od aktywności kobiet w ciąży, w połogu i po porodzie, certyfikowanym trenerem kobiet po porodzie londyńskiej szkoły "BurrellEducation", certyfikowanym Trenerem Hipopresji z akredytacją brytyjskiej szkoły "UK Hypopressives" oraz licencjonowanym Instruktorem Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness. Ukończyła kilkadziesiąt specjalistycznych szkoleń i warsztatów. Jest zwolennikiem holistycznego podejścia do ciała człowieka, dlatego współpracuje ściśle z takimi specjalistami jak fizjoterapeuta uroginekologiczny, ginekolog, dietetyk, psycholog.
 • Mgr Katarzyna Młotek

Od ponad 20 lat jest fizjoterapeutką. Od około 6 lat intensywnie zajmuje się bliznami. Zaczęło się przy okazji obszernego kształcenia w zakresie terapii pacjentów z bólem przewlekłym, a doszło do konceptu terapii blizn na wielu różnych poziomach. Jej fascynacja nie jest skierowana na same blizny, ale przede wszystkim na niewyobrażalne możliwości organizmu w podejmowaniu regulacji w reakcji na terapeutyczne bodźce.
 • Mgr Dominika Grońska

Dietetyk kliniczny, psychoonkolog. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku dietetyka - na Wydziale Lekarskim UJ CM oraz studiów magisterskich na kierunku dietetyka na Wydziale Technologii Żywności UR w Krakowie. Absolwentka MCKP UJ CM w Krakowie na kierunku psychoonkologia w praktyce klinicznej. Obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w dyscyplinie nauki medyczne. Uczestniczka kursu Leczenia Żywieniowego dla członków Zespołów Żywieniowych w Polskiej Szkole Żywienia Klinicznego i Metabolizmu POLSPEN. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu. Uczestniczka czynna konferencji krajowych i zagranicznych. Ukończyła ponad 90 kursów i szkoleń w zakresie holistycznego podejścia do zdrowia i wspomagania leczenia chorób dietozależnych.

 • Dr n.med. Piotr Świniarski

Absolwent UM w Łodzi. Jest lekarzem, specjalistą urologiem FEBU (Fellow of the European Board of Urology), andrologiem klinicznym EAA (European Academy of Andrology) oraz lekarzem medycyny seksualnej FECSM (Fellow of the European Committee of Sexual Medicine). W swojej pracy zajmuje się głównie chirurgią prącia i moszny (męskich narządów płciowych). W trakcie specjalizacji z urologii uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie urologii. Ponadto, jako jedna z pierwszych osób w kraju zdał egzamin z andrologii klinicznej przy Europejskiej Akademii Andrologii (European Academy of Andrology), uzyskując tytuł androloga klinicznego (Clinical Andrologist) oraz egzamin z medycyny seksualnej przy Europejskim Towarzystwie Medycyny Seksualnej (European Society for Sexual Medicine). Swoje umiejętności w zakresie ultrasonografii układu moczowego i męskiego układu płciowego potwierdził uzyskując w tym zakresie certyfikat PTU (Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego). Jest autorem i współautorem licznych naukowych i popularno-naukowych publikacji oraz monografii dydaktycznych. Współpracuje przy kampaniach społecznych, m.in. z Fundacją SEXEDPL oraz FUNDACJI AVALON.
 • Mgr Ludmiła Podgórska

Jedna z czołowych dietetyczek bariatrycznych w Polsce. Specjalizuje się w prowadzeniu pacjentów chorujących na otyłość poddawanych leczeniu farmakologicznemu i operacyjnemu. Od początku kariery zawodowej pracowała w interdyscyplinarnych zespołach terapeutycznych uwzględniających współpracę dietetyków, lekarzy, psychologów i fizjoterapeutów. Uważa, że najważniejszym ogniwem w procesie leczenia jest zaangażowany pacjent. Swoje wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobywała w Klinice Chirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz Narodowym Instytucie Kardiologii. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, studiów podyplomowych Żywienie Kliniczne w MCKP Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Prowadzenia i Monitorowania Badań Klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych Psychodietetyka w WSB Merito w Gdańsku.
Propagatorka dietetyki opartej o EBM. Czynna uczestniczka konferencji naukowych, współautorka publikacji naukowych i popularnonaukowych. Prowadzi kursy doszkalające dla specjalistów w ramach cyklu „Polska Szkoła Bariatrii” organizowanych przez Medtronic Polska.
 • Mgr Dominika Gołąb

Absolwentka psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje z osobami z niepełnosprawnościami fizycznymi w fundacji Avalon. Szczególnie zainteresowana tematyką uzależnień behawioralnych i neuroróżnorodności. Prywatnie wegetarianka i miłośniczka zwierząt (najbardziej jednego rudego kundelka o imieniu Jessica).