Zarząd

Zarząd Stowarzyszenia

MAGDA_zdjęcie_zarząd_2
Magdalena Rusiecka-Serwatka
Prezes
Klara Kaden_1.1
Klara
Kaden
Członek zarządu
Katarzyna Placek
KATARZYNA
PLACEK
Członek zarządu
Joanna Kmieć_nowakowska
Joanna Kmieć-Nowakowska
Wiceprezes
xr:d:DAF_atDv7hA:3,j:6835759905585216952,t:24031318
Katarzyna Olszewska
Członek zarządu
Magdalena Sajnach
MAGDALENA
SAJNACH
Skarbnik
Marta Jskierny
Marta
Jaskierny 
Członek zarządu
Daria Pawlik_2
Daria
Pawlik
Członek zarządu
Łuksza Różański_foto_2
Łukasz
Różański
Członek zarządu
  • Magdalena Rusiecka – Serwatka

Fizjoterapeutka, dyplomowana terapeutka uroginekologiczna, terapeutka pediatryczna, psychomotoryk, promotorka zdrowia, szkoleniowiec.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Wydziału Fizjoterapii, magister fizjoterapii, certyfikowana stażystka na oddziale ginekologii i uroginekologii u prof. dr n. med. Jacka Kociszewskiego w Szpitalu w Hagen, w Niemczech, aktywny członek kół naukowych, uczestniczka specjalizacji z psychomotoryki, dyplomowana terapeutka uroginekologiczna, terapeutka pediatryczna, promotorka zdrowia, członkini Parlamentarnego Koła Opieki Okołoporodowej. Absolwentka SGH w Warszawie oraz międzynarodowego kierunku Geopolityka i Geostrategia. Właścicielka Licencji na Zdrowie, autorka bloga blog.licencjanazdrowie.pl.

Autorka wielu szkoleń oraz warsztatów dla fizjoterapeutów, położnych oraz lekarzy z zakresu uroginekologii. Autorka cyklu warsztatów „SOS fizjoterapeuty – …” oraz warsztatów edukacyjnych dla kobiet „Siła kobiecości” . Aktywnie współpracująca z Wydziałami Zdrowia w tworzeniu programów promocji zdrowia.

Członkini Parlamentarnego Zespołu ds. Opieki Okołoporodowej.

Mgr Fizjoterapii, dr Wychowania Fizycznego AWF Wrocław, instruktorka fitness, trenerka personalna. Właścicielka Circa Feminae – terapia dla kobiet.

Autorka tekstów, które na przełomie 2017-2019 roku ukazały się na łamach Praktycznej fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 12 lat pracuje z kobietami w ciąży i po porodzie. W 2017 roku współtworzyła szkołę rodzenia „Akademia z brzuszkiem”. Organizuje cykliczne warsztaty dotyczące rozejścia mięśnia prostego brzucha, bezpiecznej aktywności w połogu oraz nietrzymania moczu. Od 2015 roku prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów, instruktorów i trenerów fitness: Aktywność fizyczna w ciąży i po porodzie w różnych miastach Polski oraz online. W 2016 roku prezenterka na Międzynarodowej Konwencji Fitness Eu4ya.

Inicjatorka ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dla kobiet, która w 2020 roku miała swoją 2 edycję i zgromadziła ponad 130 fizjoterapeutek uroginekologicznych. W chwili obecnej większość czasu spędza na siłowni, prowadząc treningi personalne dedykowane przyszłym mamom oraz w gabinecie, pracując głównie z kobietami w ciąży i po porodzie. Współtwórczyni e-booka z zestawami ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie na DVD.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, fizjoterapeutka uroginekologiczna, nauczyciel fizjoterapii, prowadząca szkolenia zdrowotne dla kobiet

Po kilku latach pracy z pacjentami ortopedycznymi, w jej gabinecie zaczęło pojawiać się coraz więcej kobiet w ciąży potrzebujących wsparcia. Szybko okazało się, że kobieta potrzebuje pomocy nie tylko na tym etapie życia, ale często już w wieku nastoletnim jak i dojrzałym. Zafascynowana tymi zagadnieniami, postanowiła zmienić specjalizację i poświęcić się wyłącznie uroginekologii.
Podczas pracy z pacjentkami, łączy elementy konwencjonalnej fizjoterapii z holistycznymi metodami i nowoczesnymi technologiami.
Od dziecka związana jest ze sportem, dlatego próbuje przekazywać pacjentkom, jak ważnym aspektem w zdrowiu kobiety jest dobry ruch. Przeprowadza spotkania uświadamiające dla kobiet, ukazujące istotę profilaktyki dolegliwości uroginekologicznych.

Od 2011 roku pracuje jako fizjoterapeutka, a uroginekologia pojawiła się w jej życiu w 2016 roku. Z każdym dniem utwierdza się
w przekonaniu, że ta gałąź fizjoterapii jest tym czego szukała -pracą i pasją.

Dlaczego akurat uroginekologia? Poniewż chce pomagać kobietom pokonać ich dolegliwości, aby mogły cieszyć się życiem bez bólu, dyskomfortu i wstydu. Kobiety bardzo często zapominają o sobie dbając o innych.

Prywatnie żona i mama prawie 7 letniego Leona i 5 letniej Mai. Macierzyństwo jest dla niej największą przygodą, wyzwaniem i nauką.
Uczy cierpliwości, ale również przypomina o tym, żeby cieszyć się z drobiazgów.

Położna, terapeutka uroginekologiczna, diagnosta uroginekologiczny.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu, kierunek Położnictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich szpitalach klinicznych : Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej – Poliklinika ul. Karowa 2  oraz w I Klinika Ginekologii i Położnictwa Pl. Starynkiewicza 1. Obecnie od kilku lat związana z Centrum Medycznym „Żelazna” – Szpitalem Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie.
Stworzyła pierwszą w Polsce Poradnię Wczesnej Rehabilitacji Poporodowej i Uroginekologicznej. Jest autorką e-booka  „ Alternatywne metody znoszenia bólu porodowego” wyd. PZWL oraz screeningu poporodowego, który ma na celu wdrożenie wczesnej rehabilitacji struktur dna miednicy i przywrócenie sprawności kobiet po porodzie. Program ten jest od kilku lat z powodzeniem realizowany na Oddziałach Położniczych szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie.
Nauczyciel akademicki WUM w latach 2011 – 2014. Współautorka akredytowanych szkoleń m. innymi „ Rehabilitacja Okołoporodowa”. Opracowała Interdyscyplinarne Wytyczne Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego odnośnie Rehabilitacji Okołoporodowej. Członek ICS (Internacional Continence Society) i PTUG (Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne).

Posiada wieloletnie doświadczenie jako Specjalistka Rehabilitacji Okołoporodowej i terapeutka uroginekologiczna.

Zajmuje się rehabilitacją położniczą, ginekologiczną, urologiczną oraz proktologiczną przynosząc ulgę w intymnych dolegliwościach kobiet. W pracy wykorzystuje osteopatyczne, manualne techniki pracy z ciałem oraz specjalistyczne  metody diagnostyczno – terapeutyczne w tym: sEMG , EMG-biofedback, ETS, elektorostymulacje EMS, FES.

Fizjoterapeuta, fizjoterapeuta uroginekologiczny.

Absolwentka Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, magister fizjoterapii, szkoleniowiec. Fizjoterapeutka neurologiczna pracująca z pacjentami według koncepcji Bobath oraz dyplomowana terapeutka uroginekologiczna, która ukończyła m.in. szkolenia Physio Pelvica prowadzone przez instruktorów AG GGUP - Ginekologia, Położnictwo, Urologia i Proktologia w Niemieckim Stowarzyszeniu  Fizjoterapii. Na co dzień łączy terapię pacjentów neurologicznych i uroginekologicznych z pełnieniem funkcji Kierownika Centrum Rehabilitacji TriVita w Porąbce.

Wykorzystując wiedzę z obu tych dziedzin fizjoterapii, prowadzi dodatkowo terapię urologiczną dla pacjentów neurologicznych, m.in. po udarze mózgu, urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, ze stwardnieniem rozsianym.

Szkoli w zakresie uroginekologii. Zakochana w anatomii i fizjologii ludzkiego ciała.

Dr n.med., absolwent Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W 2016 r. ukończył specjalizację z chirurgii dziecięcej, a w 2017 r, uzyskał tytuł dr n.med. z chirurgii dziecięcej. W 2022 r. ukończył specjalizację z ginekologii i położnictwa. Aktualnie pracuje na oddziale ginekologiczno-położniczym w Koninie oraz na oddziale chirurgii i traumatologii dziecięcej w Kaliszu. Aktualnie również jest jednym z asystentów oraz stażystów Kliniki Uroginekologicznej w Hagen biorąc czynny udział w badaniach diagnostycznych oraz operacjach uroginekologicznych w nietrzymaniu moczu bądź stolca oraz w obniżeniach narządów miednicy mniejszej.

Fizjoterapeutka z 19 letnim stażem  ,dyplomowana terapeutka uroginekologiczna, terapeutka pediatryczna, szkoleniowiec. 

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Medicum w Bydgoszczy , specjalista  fizjoterapii, asystent w Katedrze Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im Jana Biziela w Bydgoszczy ,aktywny członek kół naukowych.